Program międzynarodowy

Nauka w liceum to bardzo ważny etap Twojego życia, podczas którego przygotowujesz się do wejścia w dorosłość, do rozpoczęcia studiów i bardzo już konkretnego ukierunkowania swojej kariery. To, jak wykorzystasz te cztery licealne lata, będzie miało ogromny wpływ na Twoją przyszłość. Zacznij planować ją już dziś!

Zamknij oczy i wyobraź sobie siebie za cztery, pięć lat. Czy chciałbyś zobaczyć młodego, inteligentnego, ciekawego świata człowieka, który:

  • zna specjalistyczny język angielski w dziedzinie, którą studiuje,
  • już od pierwszego roku swobodnie czyta literaturę fachową po angielsku, wymienia się poglądami ze studentami z całego świata i uczy od najlepszych światowych specjalistów,
  • bierze udział w międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • bierze udział w wymianach zagranicznych,
  • studiuje na uczelni w innym kraju lub na uczelni polskiej z wykładowym językiem angielskim*,
  • jest na najlepszej drodze, by w swojej dziedzinie być naprawdę świetnym specjalistą.

*na przykład Uniwersytet Warszawskie oferuje obecnie prawie 30 kierunków z wykładowym angielskim? Sprawdź ich listę.

Jeśli na przynajmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK, nasza oferta programu międzynarodowego jest właśnie dla Ciebie! Podobnej nie znajdziesz w żadnym innym liceum w regionie.

Jeżeli chcesz uzyskać pełną informację o programie międzynarodowym, poniższe filmy oraz formularz Q&A powinny odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Odtwórz wideo

Q&A – Program międzynarodowy

Co kryje się pod hasłem program międzynarodowy w liceum Regent College International Schools?

Merry Christmas!

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy, Przyjaciele i Sympatycy!

Kiedy rok temu składaliśmy sobie świąteczno-noworoczne życzenia, nikt nie spodziewał się tak trudnego roku. Daliśmy jednak radę wspólnie stawić czoła wyzwaniom, nie tracąc przy tym resztek optymizmu i nadziei na poprawę sytuacji. Gratulujemy Wam wytrwałości, dziękujemy za entuzjazm i determinację.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, życzymy Wam, by nie zabrakło nie tylko tej wytrwałości, entuzjazmu, determinacji, ale i mnóstwa okazji i powodów do uśmiechu, śmiechu oraz czasu na refleksję, a także spokoju. Niech zdrowie wszystkim Nam dopisuje i niech wizja roku 2021 będzie jak najbardziej optymistyczna.

Z serdecznymi, świątecznymi pozdrowieniami,

Dyrekcja Regent College International SchoolsDear Students, Parents, Teachers, Staff members, Friends and Supporters,

Last year when we were exchanging Christmas and New Year wishes no one expected the forthcoming year to be so challenging. We made it through 2020 though, and we have not lost optimism and hope for the global situation to improve. Congratulations are in place for your resilience, thank you for your enthusiasm and determination.

We would like to wish you for the Christmas period and 2021 that you had plenty of that enthusiasm and determination but also that you had plenty of reasons and opportunities to smile, lough and reflect on important things. Let us all enjoy great health and let the vision of 2021 be an optimistic one.

With kindest regards,

Regent College International Schools Management Team

Jakie przedmioty wchodzą w skład programu międzynarodowego?

W Regent College International High School uczniowie  w ramach programu Cambridge Upper Secondary i Cambridge Advanced uczą się języka angielskiego (rozbudowany program rozwijający wiedzę językową na poziomie umożliwiającym operowanie tekstami naukowymi), a do wyboru mają także historię, matematykę, fizykę, chemię i biologię.

W jakim języku odbywa się nauka?

Nauka w programie odbywa się w języku angielskim i w oparciu o materiały anglojęzyczne dla poszczególnych przedmiotów przygotowane przez specjalistów z Cambridge University.

 

Poziom trudności rozwija się stopniowo, a nasi dwujęzyczni nauczyciele prowadzą ucznia przez kolejne etapy do pełnej sprawności w posługiwaniu się specjalistycznym językiem angielskim.

Kto prowadzi zajęcia?

Zajęcia prowadzą dwujęzyczni nauczyciele – specjaliści w swoich dziedzinach.

 

Wśród nich są dydaktycy z tytułami doktorskimi i doświadczeniem w pracy w szkołach i na uniwersytetach w kraju i za granicą. Profile poszczególnych członków naszej kadry możecie obejrzeć w sekcji Nauczyciele

 

Dodatkowo w programie znajdą się gościnne wykłady i warsztaty z wykładowcami z uniwersytetów zagranicznych, które dadzą naszym uczniom niepowtarzalną okazję kontaktu ze światem wielkiej nauki, zanim jeszcze sami przekroczą próg uniwersytetu. 

 

Opiekę merytoryczną nad programem pełni wicedyrektor ds. programu międzynarodowego, dr Anna Martowicz. Tytuł doktorski z lingwistyki uzyskała na Wydziale Filozofii, Psychologii i Nauk o Języku na Uniwersytecie w Edynburgu, gdzie pracowała również jako wykładowca. Doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do egzaminów A Levels zdobyła, pracując jako nauczyciel w prestiżowej prywatnej szkole Merchiston Castle School w stolicy Szkocji.

W jakiej formie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w dwugodzinnych blokach po południu (po zajęciach lekcyjnych). W zależności od przedmiotu są to ćwiczenia z elementami wykładów, zajęcia laboratoryjne i zajęcia projektowe. Już sama forma oferowanych zajęć jest znakomitym przygotowaniem do rozwijania umiejętności niezbędnych w trakcie studiów wyższych.

W jak dużych grupach odbywa się nauka?

Grupy liczą około 20 osób, co z jednej strony umożliwia indywidualne podejście nauczyciela do każdego ucznia, z drugiej zaś pozwala na organizowanie kilkuosobowych prac projektowych i grup dyskusyjnych.

Czy mogę wybrać, których przedmiotów chcę się uczyć?

Język angielski jest przedmiotem obowiązkowym dla wszystkich uczniów programu międzynarodwego. Uczniowie wybierają dodatkowo przynajmniej 1 z listy 5 pozostałych   oferowanych przez nas przedmiotów.

Uwaga: jeśli myślisz o zdawaniu matury międzynarodowej, przed dokonaniem wyboru zalecane jest zastanowienie się, które przedmioty będą Ci potrzebne przy ubieganiu się o przyjęcie na studia wyższe. Oczywiście, w pierwszej klasie liceum zupełnie naturalne jest, że Twoje plany mogą być jeszcze niezdefiniowane. W takim przypadku wskazane jest zapisanie się na wszystkie oferowane przedmioty.

Czy program posiada oddzielne podręczniki?

Tak. Dla każdego z przedmiotów Uniwersytet Cambridge przygotował oddzielny zestaw materiałów – podręczników i ćwiczeń, które uczniowie zamówić mogą za pośrednictwem szkoły.

Czy program przygotuje mnie do matury międzynarodowej?

Uczniowie uczęszczający na zajęcia programu mogą wybrać opcję zdawania matury międzynarodowej (mogą ją zdawać zamiast polskiej matury lub równolegle z polską maturą). Więcej informacji znajdziecie w sekcji poświęconej maturze międzynarodowej.

Jeśli myślicie o studiach na uczelni zagranicznej, wskazane jest, by w pierwszych dwóch latach zapisać się na wszystkie oferowane przedmioty (język angielski, historia, fizyka, matematyka, biologia), a na trzecim i czwartym roku skupić się na przedmiotach wymaganych przy przyjęciu na wybrane przez Was studia.  

Kto może podjąć naukę w programie międzynarodowym?

Pierwszeństwo zapisu mają chętni uczniowie naszego liceum.

Ponieważ zajęcia odbywają się popołudniami jako zajęcia dodatkowe, o ile dysponujemy wolnymi miejscami, przyjmujemy również uczniów z innych szkół (z klasy pierwszej i klas wyższych).

Jakie są wymagania wstępne?

Ponieważ nasz program międzynarodowy jest programem anglojęzycznym, kryterium przyjęcia jest wynik testu z języka angielskiego.

 

Od kandydata oczekujemy też ciekawości świata, zainteresowania wybranym przedmiotem i chęci zgłębiania wiedzy.

Czym pogram międzynarodowy Cambridge w Regent College różni się od programu w liceum dwujęzycznym?

Program dwujęzycznego liceum jest regulowany polskimi przepisami oświatowymi. Według tych przepisów co najmniej dwa przedmioty nauczane są i w języku polskim i języku obcym. Szkoła ustala wewnętrznie, ile godzin nauki faktycznie oferuje w języku obcym. W praktyce spotyka się szkoły, które oferują np. jedną godzinę danego przedmiotu w języku obcym zaledwie raz w miesiącu, a bardzo rzadko udział języka obcego w programie liceum dwujęzycznego to 50%.

Regent College International Schools w ramach polskiej podstawy programowej także oferuje naukę w dwujęzycznym liceum, ale program międzynarodowy Cambridge Upper Secondary i Cambridge Advanced jest zupełnie oddzielnym, popołudniowym blokiem, w którym 100% nauki odbywa się w języku angielskim. Jest to zatem o wiele bogatsze przygotowanie do wejścia w świat studiów wyższych, którego nie zapewni żadna inna szkoła w regionie i bardzo nieliczne w całym kraju.

Zachęcamy do przejrzenia podsumowania programu nauczania dla wybranych przedmiotów na stronie Cambridge International Education (po wybraniu przedmiotu z listy należy kliknąć na zakładkę Syllabus Overview po lewej stronie):

baza materiałów do przedmiotów na poziomie pierwszej i drugiej klasy liceum  

baza materiałów do przedmiotów na poziomie trzeciej i czwartej klasy liceum

Czy zapisując się na program międzynarodowy będę dostawać oceny?

Nasza oferta jest ofertą dla osób, które do nauki podchodzą poważnie i od naszych uczniów wymagamy systematyczności i pracowitości. Za pracę wszyscy uczniowie będą oceniani na różne sposoby, włączając oceny za prace projektowe, testy, kartkówki, odpowiedź ustną itd..

 

Oceną końcową z danego przedmiotu uczniowie Regent College International Schools znajdą na swoim świadectwie szkolnym w części poświęconej zajęciom dodatkowym.

Czy będę musiał zdawać jakieś egzaminy?

Zdawanie egzaminów w ramach naszego programu międzynarodowego jest obowiązkowe wyłącznie dla osób, które decydują się zdawać maturę międzynarodową. W takim przypadku muszą podejść do egzaminów AS i A Level w trzeciej i czwartej klasie liceum, a wysoce wskazane jest, by podeszły też do egzaminów IGCSE w drugiej klasie liceum. Więcej na ten temat w sekcji poświęconej maturze międzynarodowej.

Jaki jest koszt udziału w programie międzynarodowym?

Koszt udziału w programie międzynarodowym zależeć będzie od tego czy jesteś uczniem Liceum Regent College czy innej szkoły średniej oraz na ile przedmiotów dokonałeś zapisu.

Szczegółowy cennik znaleźć można w zakładce Opłaty.